.

.

KLUB CHOVATEĽOV FARBIAROV

Pri Slovenskom poľovníckom zväze

Výcvikový deň spádovej oblasti Nitra

        Dňa 13.mája 2017 spádová oblasť Nitra (VÚC), organizovala svoj výcvikový deň v okrese Zlaté Moravce na chate Stanovisko, v revíri Lesov SR, závod Topoľčianky. Už v piatok 12.5. sa stretla malá skupina členov, ale aj hostí, aby sa pripravilo všetko potrebné, stopy, trenažér, občerstvenie a iné pôžitky, bez ktorých sa takéto podujatie nemôže konať. 
Za výbor klubu prišiel podporiť naše stretnutie výcvikár klubu B. Porubčanský, Ing. P. Grellneth ml. a  Ing. I. Horňáček. V našom snažení nás prišli nás podporiť aj naši starší kolegovia a priatelia Ing. P. Grellneth st., Ing. D. Slúka. Veľkým pozitívom bola aj účasť rodinných príslušníkov, psovodov  a ich ratolestí, ktorí pri gulášiku a ohníku zažili príjemné chvíle a trochu oddychu od bežného života. Veľkým prekvapením pre organizátorov bola skutočnosť, že nás navštívili psovodi zo Záhoria, z Považia, z Pohronia. 
Na výcvikovom dni sa zúčastnilo 10 psíkov, z toho 1 kopov, čo je v doterajšej histórii, organizovania výcvikových dní spádovou oblasťou, rekord. Pre každého psíka so svojimi psovodmi bola pripravená umelá stopa v dĺžke cca 220-250 m, s vypustením a s koncovkou pri trenažéri, na ktorom bola koža z danielky. Skoro všetky psíky  dobre reagovali na pripravený trenažér i keď niektoré boli prvý krát "pri zveri".  Hlavný výcvikár klubu na záver vyhodnotil priebeh výcvikového dňa a  každého psíka vyhodnotil. Ale i tak čaká psovodov ešte veľ práce  individuálne docvičiť, niektoré činnosti.
 Účastníci si mohli vymeniť skúsenosti a poznatky, či už z výcviku, ale aj z potuliek prírodou a hlavne  poľovnícke zážitky.
Veríme, že výcvikový deň splnil svoje poslanie a že sa všetci účastníci u nás cítili príjemne, čo nás motivuje do budúcnosti pokračovať v tejto činnosti.
 
O rok dovidenia priatelia,  v okrese Nitra.
 
Zapísal: Ing. R. Veselský

vedúci spádovej oblasti

 

foto viď fotogaléria

HANOVERSKÝ FARBIAR BAVORSKÝ FARBIAR

Prihlásenie

Registrácia | Zabudnuté heslo

KLUB
CHOVATEĽOV
FARBIAROV

SPRAVODAJ

SPRAVODAJ 2021

Propozície akcií

plagat2.jpg, 9,8kB

Klubové PF 2021

© 2010 Mediahost.sk | Návštevy: Dnes:302 | Celkom: 930124 | Online: 6