.

.

KLUB CHOVATEĽOV FARBIAROV

Pri Slovenskom poľovníckom zväze

   Vývcikový deň v Nových Zámkoch 9.5.2015

Dňa 9. mája 2015 spádová oblasť Nitra zorganizovala výcvikový deň svojich štvornohých zverencov, v  Nových Zámkoch v časti lesopark Berek.  Úvodom všetkých zúčastnených privítal vedúci spádovej oblasti Ing. Roman Veselský. Konštatoval, že napriek obavám z účasti (mnohý členovia odhovorili účasť na poslednú chvíľu) sa akcie zúčastnilo 10 členov KCHF a 4 nečlenovia, počet  psíkov 6.  Zúčastnili sa aj nestori klubu p. Erich Veselský a p. Ján Benč.

 Pre každého psovoda so svojím zverencom bola pripravená umelá stopa v dĺžke 300-350 m s jedným lomom. Stárie stopy 5-6 hodín.Stopa bola ukončená pri trenažéry, ktorý si členovia vyrobili vo vlastných silách a prvý krát ho testovali na tomto podujatí. Pre mnohých zúčastnených a aj nestorov to bola chvíľami neznáma a mnohí nemali predstavu, ako to bude fungovať. Po predvedení pri prvom psíkovi boli všetci nadšení zo spôsobu ako sa imitoval pohyb zveri a dostrelenie. Ratice a deka boli z danielky. Pre mladé psíky, ktoré nemali žiadne skúsenosti s umelou stopou, alebo zdravou zverou to bol prvý kontakt a niektoré inštiktívne začali krásne a intenzívne hlásiť a obiehať okolo trenažéra.

Všetci aktéri výcvikového dňa na záver, pri spoločnom obede, konštatovali, že dnešný deň dal  psovodom trochu nový pohľad na prístup k výcviku svojich zverencov a  bolo by vhodné možno urobiť ešte jedno stretnutie, hlavne pre tých psíkov, ktorý majú v pláne zúčastniť sa tento rok PF. Vo vášnivej diskusii si zúčastnení vymieňali svoje zážitky, alebo skúsenosti a tí menej skúsení zase mali mnoho otáznikov, ako ďalej s výcvikom farbiara. 
Na záver sa členovia dohodli, že výcvikový deň na rok 2016 usporiadajú kolegovia z levického okresu.
Dovidenia o rok priatelia!
 
Zapísal Ing. Roman Veselský
HANOVERSKÝ FARBIAR BAVORSKÝ FARBIAR

Prihlásenie

Registrácia | Zabudnuté heslo

KLUB
CHOVATEĽOV
FARBIAROV

SPRAVODAJ

SPRAVODAJ 2021

Propozície akcií

plagat2.jpg, 9,8kB

Klubové PF 2021

© 2010 Mediahost.sk | Návštevy: Dnes:300 | Celkom: 930122 | Online: 5