.

.

KLUB CHOVATEĽOV FARBIAROV

Pri Slovenskom poľovníckom zväze

Miedzinarodowy konkurs pracy posokowcow 3.5.2014 Jelesnia

Dňa 3.5.2014 sa blízko susedných hraníc v Poľsku konali medzinárodné skúšky farbiarov. Na skúšky boli pozvaní ako rozhodcovia MVDr. Tibor Želtvay a Ing Ľudovít Pitoňák. Ako vodiča pozvali Jána Maruščáka s 11 mesačnou sučkou BF CIBOU Mútňanská dolina. Pozvaný bol aj Karol Stanik s AJD ANDY spod Kohutika a z ČR Petr Sedlák s BF BRED z Kyncelovej. Ich štatút povoľuje štartovať na tomto podujatí farbiarom už po dovršení 9 mesiaca. Celkovo sa zúčastnilo 15 farbiarov.  Jeden zástupca HF jeden zástupca AJD a 13 BF. Skúška pozostávala z disciplíny odloženie a práca na umelej stope.  

Ako prvé sa preverovala disciplína odloženie na remeni alebo na voľno. Potom nasledovali samotne práce. Psov rozdelili do dvoch skupín. V jednej skupine posudzoval MVDr. T. Želtvay a v druhej Ing. Ľ. Pitoňák. Stopa bola založená pomocou drevákou s raticami danielej zveri, 1 200m dlhá s dvoma lomami. Na stope boli použité 2 ml farby a to iba na nástrele a na ležovisku. Teda samotná stopa bola nepofarbená. Celkovo túto prácu na stope úspešne ukončilo iba 7 psov. Ostatné buď nevypracovali stopu v limite 45 min. alebo mali viac ako 3 nasadenia a teda neuspeli.

Víťazom sa stal HF ART od Straceného parohu s vodičom Jaroslaw Pelka v I.cene.

Náš vodič Ján Maruščák obstál na 6 mieste v I. cene

Počas skúšok bola k dispozícii aj prehliadka trofejí z blízkeho okolia ulovených v predošlej sezóne. Na druhý deň sa mal konať aj chovný zvod farbiarov. No pre nízku účasť bol zrušený.

Farbiarom zdar!

                         

Fotogaléria                                                                                           Erik Gešvandtner 

 

   

HANOVERSKÝ FARBIAR BAVORSKÝ FARBIAR

Prihlásenie

Registrácia | Zabudnuté heslo

KLUB
CHOVATEĽOV
FARBIAROV

SPRAVODAJ

SPRAVODAJ 2021

Propozície akcií

plagat2.jpg, 9,8kB

Klubové PF 2021

© 2010 Mediahost.sk | Návštevy: Dnes:268 | Celkom: 930090 | Online: 4