VIII. ročník Memoriálu im. Ks. B. Gierszewskiego 2-5.11.2013 Poľsko

VIII. ročník memoriálu im. Ks. Benedykta Gierszewskiego sa konal v dňoch 2.až 5. novembra v Kluczborku v loveckom obvode na Opole. Memoriálu sa  zúčastnilo 8 vodičov  členských klubov ISHV z domáceho poľska 4 súťažiaci a po jednom z Čiech, Rakúska, Maďarska a Slovenska. Našu výpravu tvorili vodič Pavol Žídek s BF CIBA Vrátna doliona, rozhodcovia Ján Brňák a Jaroslav Hudáč. Po príchode v sobotu večer sa losovalo poradie štartujúcich. Náš vodič mal žreb číslo 4. To znamená, že si ráno po zahájení memoriálu losoval ako 4 v poradí prácu, na ktorú bol nasadení. Jeho rozhodcovská skupina pozostávala z nášho Janka Brňáka a rozhodcu z Čiech Karola Pláňanského. Išlo o postrel jelenice z predošlého dňa na spoločnej poľovačke. Stopa bola stará 19 hod. Suka ukážkovo preverila nástrel a zaľahla do remeňa. No už po 150 m bola jelenica dohľadaná, zhasnutá. Pre krátkosť stopovej dráhy na remeni nebola táto práca hodnotená v cene. Z centrály nás informovali, že majú ďalšiu prácu z rannej spoločnej poľovačky, išlo o jelenča, ktoré bolo v čriede 10 ks. Ani teraz CIBA nezaváhala a po 250 m dohľadala zhasnuté jelenča postrelané na mäkko. Teda znovu bez zaradenia do ceny. Na druhý deň ráno si Paľo vylosoval postrel diviačaťa. Aj tento krát CIBA zobrala správnu stopu a po 450m došla k zhasnutému diviačaťu. Keďže stopa nemala nad 800m znova to bolo bez ceny. Celkovo bolo počas memoriálu preverených 25 nástrelov, z ktorých bolo dohľadaných 8 ks z toho našou zohratou dvojicou Paľom a Cibou  boli na výrade 3 ks. Zanechali sme vcelku dobrý dojem a zo 100% úspešnosťou, no bez zaradenia do ceny sme so vztýčenou hlavou mohli uzavrieť VIII. ročník memoriálu B. Gierszewskiego.

I. miesto obsadil a  víťazom sa stal maďarský vodič Szilárd Flaisz s HF Tengelici Bátor Brúno 48. B.    II.cena

II. miesto  obsadil poľský vodič Andrzej Filipiak s BF FATA Vrátna dolina 48. b. III. cena

III. miesto obsadil poľský vodič Lukasz Dzierzazanowski s BF DIABLO Zimny trop 48. b. III.cena

Po slávnostnom vyhodnotení nasledovalo priateľské posedenie do skorých ranných hodín a po raňajkách sme sa pobrali domov.

Farbiarom zdar!       Ján Maruščák

SPRAVODAJ 2021