PF v PZ Nitrica

Dňa 12.10.2012 sa v Prievidzkom okrese v PZ Nitrica konali predbežné farbiarske skúšky. V trošku nepriaznivom počasí sa členom PZ Nitrica podarilo pripraviť umelé stopy pre všetkých zúčastnených psíkov v krásnom prostredí v ich poľovníckom revíri na poľovníckej chate Martinušková. Predbežných farbiarskych skúšok sa zúčastnilo desať psov... 6 Bavorských farbiarov, 2 Hanoverské farbiare, 1 Slovenský kopov a 1 Alpský jazvečikovitý durič, ktorých posudzovali 4 rozhodcovia z toho dvaja čakatelia na rozhotcov ,, Rajmund Rapaič - HR, Tibor Púčik, čakatelia - Lukáš Jančovič a Marek Sirotný ". Štyri Bavorské farbiare sa umiesnili v I. cene, jeden Bavorský farbiar v II .cene, jeden Hanoverský farbiar v III. cene, Slovenský kopov v III. cene, jeden Hanoverský farbiar v III. cene odstúpil po umelej stope a v ďalších disciplínach nepokračoval a jeden Bavorský farbiar a Alpský jazvečikovitý durič sa neumiestnili v cene. Pri týchto predbežných skúškach sa zúčastnili aj členovia OkO SPZ Prievidza, PZ Nitrica pripravilo pre všetkých zúčastnených prijemné pohostenie a chutný poľovnícky guláš. Za takúto prácu im patrí veľké ďakujem ...

za spádovú oblasť Prievidza     Marián Zábojník.

Farbiarom zdar !

SPRAVODAJ 2021