Pohár SPZ 2017

Víťazom XXXIII. ročníka skúšok farbiarov o Pohár SPZ 2017 sa stal Jakub Bašista so sukou HF Luna Krigov s počtom 380 bodov v II.cene.

Opustil nás ďalší nestor farbiarskeho remesla.

28.12.2017 v Bielom Potoku, sme sa kolegovia lesníci, poľovníci a priatelia rozlúčili s ďalším nestorom farbiarskeho remesla, Robertom Janovcom. Iba niekoľko dní chýbalo aby sa dožil 91 rokov. Menovaný bol lesníkom, poľovníkom a dlhoročným vodičom farbiara v Revúckej doline. Pôsobil na mnohých miestach a v rôznych funkciách až od roku 1974 vykonával funkciu vedúceho LS Biely potok. Pamätám si ho už z roku 1961, kedy absolvoval prvé hlavné skúšky farbiarov v Ľubochni. Neskôr v novembri 1973 na Podsuchej absolvoval IHF s BF Rim z Vígľaša spolu s Jurajom Mrázom a jeho Rab z Vígľaša. Tu sa už vytvorila známa dvojica vodičov, ktorá ako prvá s veľkým úspechom dohľadávala medvede prevažne v Stredoslovenskom kraji. V roku 1975 úspešne reprezentoval na skúškach farbiarov, IV. ročníku, Pohár SPZ v Bojniciach. Skúšky organizoval OKO SPZ Prievidza. Zo štyroch zúčastnených farbiarov skončil na 1. mieste v II.cene. Ako kolegovia sme susedili na Smrekovici, kde sme sa často stretali. Pre jeho priateľskú povahu sme sa u neho často zastavili pri prejazde cez Podsuchú, kde bolo stále veselo. Bol úspešný sprievodca pri poľovníckych akciách a mnohé zaujímavé príbehy vedel pútavo opísať. Bolo zaujímavé a zároveň veľmi poučné ho počúvať. Milý Robert, zanechal si tu veľa svojich nasledovníkov a budeme na teba ešte dlho spomínať, odpočívaj v pokoji, nech Ti je zem Liptovská ľahká. Česť Tvojej pamiatke.

Kolegovia z LZ Ružomberok.

SPRAVODAJ 2018

MFK 2018