Pohár SPZ 2017

Víťazom XXXIII. ročníka skúšok farbiarov o Pohár SPZ 2017 sa stal Jakub Bašista so sukou HF Luna Krigov s počtom 380 bodov v II.cene.

OZNÁMENIE

V sobotu večer dňa 02.12.2017  mi bolo oznámené , že MVDr. J. Čurlík vážnejšie ochorel. Po telefonickom spojení s členmi výboru sme dospeli k tomu, a by sme požiadali MVDr. T. Želtvaya či by nebol ochotný zastupovať MVDr. Čurlíka  počas  jeho PN. Ako dôvod tejto ponuky sme  videli v tom, že bývalý poradca chovu bol protikandidát pri voľbe poradcu chovu, dlhé roky robil poradcu chovu a že mu záleží na farbiarovi.   V pondelok som oslovil MVDr. T. Želtvaya,  ktorý si vyžiadal 3 dní  na rozmyslenie.  V stredu mi prostredníctvom emailu oznámil, že jeho odpoveď je na Fóre KCHF. Keď jeho odpoveď  zjednoduším, ponuku odmietol.   Výbor sa rozhodol, že do vyliečenia MVDr. Čurlíka bude poradcu chovu zastupovať skupina členov v zložení:  Img. Ľ. Kmeťo,  poradca pre HF, Bc. F. Hlinický , ako poradca pre exterier, B. Porubčanský po stránke pracovnej a písomnosti  Mgr. J. Maruščák. Od pani Čurlíkovej boli prevzaté písomnosti poradcu chovu s tým, že v nedeľu oznámime členom KCHF ako sa bude ďalej organizovať  chov v klube. V nedeľu sme boli pánom Čurlíkom  informovaný, že jeho zdravotný stav sa rýchlo zlepšuje , do piatka by ho mali z nemocnice  prepustiť a on chce  ďalej vykonávať  funkciu poradcu chovu. Preto  žiadam členovKCHF o trpezlivosť do začiatku budúceho týždňa.

Chovatelia, ktorý požiadali o vydanie doporučenia na párenie ,tieto im budú  vydané  tento týždeň.  Tí, ktorí chcú  požiadať o doporučenie, nech žiadosti posielajú na adresu poradcu chovu p. Čurlíka.

Za pochopenie  ďakujeme

Predseda KCHF