Pohár SPZ 2017

Víťazom XXXIII. ročníka skúšok farbiarov o Pohár SPZ 2017 sa stal Jakub Bašista so sukou HF Luna Krigov s počtom 380 bodov v II.cene.

Odišiel nám kamarát

Boli sme sa 20. októbra 2017 v Komorne, gmina Renska Wies, rozlúčiť s našim priateľom Jankom Kierznowskim. Opustil nás vo veku 80 rokov života. Bol rozhodcom z výkonu snáď pre všetky poľovnícke plemená psov v Poľsku.

Na svojej hájenke v Poborszówie Wygon, usporiadal nejedny skúšky poľovnej upotrebiteľnosti pre rozličné plemená poľovných psov. Kvôli tomu tam zriadil a dlhé roky prevádzkoval diviačí oplotok. Patril medzi zakladateľov poľského klubu chovateľov farbiarov. Stal sa jeho druhým dlhoročným predsedom. Jeho chovná stanica Ponowa dala poľovníctvu mnoho kvalitných jedincov hanoverského farbiara. Odišiel veľký človek. Bol veľký postavou a ešte väčší srdcom. Pre dobrú radu a úsmev spoza prižmúrených šibalských očí nikdy nešiel ďaleko.

Budeš nám, Janek, chýbať !

Martin Lipták,

SPRAVODAJ 2017