Pohár SPZ 2017

Víťazom XXXIII. ročníka skúšok farbiarov o Pohár SPZ 2017 sa stal Jakub Bašista so sukou HF Luna Krigov s počtom 380 bodov v II.cene.

Výcvikový deň na Turci v Mošovciach 2.7.2017

Dňa 2. júla 2017 sa pri obci Mošovce v Turci uskutočnil výcvikový deň, ktorý organizovala spádová oblasť Martin a Turčianske Teplice. V sobotu v podvečerných hodinách sa stretla mala skupina členov ale aj pozvaných hosti, aby sa pripravilo všetko potrebné na nasledujúci deň a to stopy, trenažér, občerstvenie a iné konzumné pôžitky, bez ktorých takáto udalosť nemôže prebiehať.

Za výbor klubu prišiel podporiť naše stretnutie výcvikár klubu B. Porubčanský, Ing. P. Grellneth ml. a  Ing. I. Horňáček, z hosti bol neodmysliteľnou súčasťou Marián Zábojník a Roman Veselský, taktiež nás navštívili aj starší kolegovia a priatelia Ing. P. Grellneth st., Rajko Rapaič, ktorý bol hlavným šéf kuchárom a postaral sa o naše hladné žalúdky a Peter Karabel st., ktorý poskytol ubytovanie a priestory jeho chaty.

Na výcvikovom dni sa zúčastnilo 9 bavorských farbiarov a 1 hanoverský farbiar z celého žilinského kraja. Pre každého psíka so svojimi psovodmi bola pripravená umelo založená diviačia stopa ukončená trenažérom s atrapou diviaka. Taktiež bola založená diviačia umelá stopa dlhá 1 km ukončená na kyvadle s prasaťom so stárym 18h podľa minimálnych parametrov na PF v rámci ISHF,na ktorom bola odskúšaná ostrosť farbiarov na útočiaceho diviaka. Psíky si preverili svoju pracovnú stránku niektoré s lepším a niektoré nie moc s dobrým koncom…  V závere Braňo Porubčanský spoločne s Mariánom Zábojníkom vyhodnotili prácu psíkov, a poukázali vodičom na klady ale i nedostatky pri práci psíkov.

Počas celého dňa prebiehala priateľská debata, pri ktorej si mohli všetci účastníci vymeniť svoje skúsenosti a poznatky.

Dúfame, že tento deň naplnil očakávania psovodov a pomohol pozdvihnúť prácu našich štvornohých miláčikov.

Sme radi, že sa v Turci, aj kde po dlhej odmlke, opäť stretli vodiči farbiarov.

V závere chceme poďakovať  Poľovnej spoločnosti Mošovce, ktorá nám umožnila vykonať ukážky v jej poľovnom revíri.

Tešíme sa na ďalší výcvikový deň v roku 2018.

Farbiarom Zdar

Mária Neuschlová

Fotogaléria                                                                       Jaroslav Kramár

SPRAVODAJ 2017