Postup pri uchovňovaní farbiara

Farbiar musí mať splnené nasledovné podmienky aby mohol byť zaradený medzi chovné jedince.

V preukaze o pôvode psa musí mať zapísané:

1.       Vykonané PF a IHF v I. alebo II. cene a záznam od rozhodcu o hlasitosti farbiara na IHF.

2.       Výstava s ohodnotením minimálne veľmi dobrý vo veku minimálne 12 mesiacov.

3.       Výsledok z chovného zvodu s počtom minimálne 96 bodov.

4.       Záznam o vykonaní RTG DBK dátum – od Veterinárneho lekára, ktorý RTG vyhotovil.

5.       Vykonaný odber DNA vzorky od niektorého člena výboru alebo dozornej rady a uhradený

poplatok za odber vo výške 35,15 eur.

6.       Vyhotoviť fotografiu vo výstavnom postoji Vášho farbiara a pošlite ju poradcovi chovu pre BF na

jan.curlik@uvlf.sk alebo pre HF lubokmeto@gmail.com a správcovi web stránky klubu na

maruscak.kchf@gmail.com.

Po vykonaní jednotlivých úkonov pošlite originál preukazu o pôvode psa poradcovi chovu pre BF – MVDr. Ján Čurlík PhD. a pre HF Ing. Ľubomír Kmeťo.

Poradca chovu skontroluje splnenie chovných podmienok, a potvrdí ich do preukazu pôvodu svojím podpisom, zapíše vám výsledok DBK do preukazu o pôvode psa (prípustné A/A, A/B, B/A, B/B) a pošle ho do plemennej knihy na zapísanie medzi chovné jedince.

Následne Vám Plemenná kniha vráti preukaz o pôvode psa s pečiatkou chovný pes alebo chovná suka.

Prajeme veľa chovateľských a kynologických úspechov

Výbor KCHF

SPRAVODAJ 2017