Stretnutie predstaviteľov KCHF a ČMKCHB 14.08.2015 Terchová

Prítomní: Ing. K. Chvála, Ing. P. Grellneth, B. Porubčanský, MVDr. T. Želtvay, Ing. L. Druska, Ing. Ľ. Pitoňák a Mgr. J. Maruščák

Za ČMKCHB Ing. Z. Havlíček, D. Dvořák, J. Havlín a J. Skácil

Dňa 14.08.2015 sa konalo stretnutie členov výboru KCHF a členov výboru ČMKCHB v Terchovej. Na základe momentálneho stavu KCHF v rámci ISHV sme požiadali zástupcov susedného Českého klubu chovateľov farbiarov o priateľské stretnutie a rozkonzultovanie danej situácie ohľadom možného vylúčenia Slovenského KCHF z ISHV.   Vypočuli sme si postup a rady od predsedu ČMKCHB Ing. Havlíčka, Daniela Dvořáka a ďalších zúčastnených. Bola to myslím veľmi plodná debata, počas ktorej sa povedalo pre a proti. Aké to bude mať následky ak nás z ISHV vylúčia a či sa nám tam oplatí zotrvať.  Počas jednania z množstva argumentov sa prišlo na veľa iných záležitosti, ktoré je treba nevyhnutne riešiť. Či už na strane chovateľskej ale predovšetkým sa musím zamerať na výkonnostnú stránku farbiara a jeho ďalšie smerovanie.

Na záver diskusie sa náš výbor poďakoval členom ČMKCHB za ochotu pricestovať k nám a zhodli sme sa na tom, že máme skoro totožnú filozofiu vedenia farbiara a mali by sme takéto stretnutia organizovať častejšie.

Výbor KCHF sa zjednotil v názore zotrvať v ISHV a urobiť opatrenia, ktoré sme sa pri vstupe do ISHV zaviazali dodržiavať.

Na najbližšom výbore počas  výcvikového dňa v Osrblí sa uzavrie verzia listu, ktorá bude zaslaná vedeniu ISHV s krokmi, ktoré nadobudnú účinnosť  od  1.11.2015.

Poďakovanie patrí Braňovi Porubčanskému, ktorí toto stretnutie pripravil a pohostil nás v prijemnom domácom prostredí pod Rozsutcom.

Ján Maruščák

Malokarpatský pohár 2019